cesspipe ایران مسابقه والیبال تیم والیبال

cesspipe: ایران مسابقه والیبال تیم والیبال تیم ملی والیبال والیبال والیبال آسیا قهرمانی امیدهای آسیا

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی چراغ سبز اروپا به ظریف جهت حفظ برجام

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران در آخرین ایستگاه مأموریت برجامی خود در بروکسل، بعد از مذاکراتی فشرده با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر

چراغ سبز اروپا به ظریف جهت حفظ برجام

چراغ سبز اروپا به ظریف جهت حفظ برجام

عبارات مهم : اروپا

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران در آخرین ایستگاه مأموریت برجامی خود در بروکسل، بعد از مذاکراتی فشرده با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیران کشورهای انگلیس، آلمان و فرانسه تصریح کرد که طرف های اروپایی از عزم سیاسی جهت حفظ برجام و ارائه تضمین های مورد نیاز برخوردار هستند.

به گزارش ایرنا، ظریف که از نتیجه های آخرین مشورت های خود در جمع خبرنگاران سخن می گفت، افزود که انتظار دارد طرف اروپایی مواضع سیاسی خود را به عمل تبدیل کند.

او از یک توافق اولیه جهت ارائه تضمین های مورد نیاز جهت استمرار برجام سخن گفت و ادامه داد ‘حرکت مناسبی آغازشده که امیدوارم به نتیجه برسد. ما با آن ها در چند هفته آینده کارخواهیم کرد تا این تضمین ها به وقوع بپیوندد.’

چراغ سبز اروپا به ظریف جهت حفظ برجام

ظریف اضافه کرد: ما گفتیم که باید حقوق کشور عزیزمان ایران تضمین شود و آنها هم گفتند که تلاش خود را خواهند کرد.

**موگرینی: راجع به تعهدهای یکسان و ادامه گفت و گوها توافق شد

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران در آخرین ایستگاه مأموریت برجامی خود در بروکسل، بعد از مذاکراتی فشرده با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز به خبرنگاران گفت که همه طرف های اروپایی از بابت خروج ایالات متحده اظهار تأسف کرده و پذیرفته اند که عادی سازی روابط اقتصادی با کشور عزیزمان ایران و برطرف تحریم ها بخشی ساختاری (جدایی ناپذیر) از معاهده اتمی است.

وی افزود، به همراه کشور عزیزمان ایران و سه کشور اروپایی بر روی تعهدهای یکسان تأکید و بر ادامه گفت و گوها و تعمیق آنها توافق شده است است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به موارد بررسی و اقدام شده است از جمله تحکیم روابط اقتصادی بین کشور عزیزمان ایران و اروپا، تجارت نفت، روابط بانکی، حمل و نقل، ارائه اعتبار به صادرکننده ها و پیدا کردن راه های عملی جهت تسهیل تجارت و همچنین کمک به ایجاد فضای براق داد و ستد در کشور عزیزمان ایران اشاره کرد.

موگرینی با تأکید بر ادامه مشاوره های گسترده در همه زمینه ها اظهار داشت که هفته آینده نشست دیگری در وین و در سطح معاونان وزیر خارجه برگزار خواهد شد.

چراغ سبز اروپا به ظریف جهت حفظ برجام

پیش از این بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس نیز در بروکسل به خبرنگاران گفته بود که توافق با کشور عزیزمان ایران برغم خارج شدن آمریکا، معاهده ای باارزش هست. ‘به همین علت بریتانیا به همراه دو کشور اروپایی دیگر روی ارائه یک بسته پیشنهادی به کشور عزیزمان ایران به منظور ترغیب این کشور به باقی ماندن در این معاهده فکر خواهد کرد.’

او راجع به نحوه حمایت از شرکت های اروپایی برابر آمریکا گفت که سه قدرت اروپایی به همراه فدریکا موگرینی و کمیسیون اروپا تلاش خواهند کرد که منافع مشروع شرکت هایی که با کشور عزیزمان ایران داد و ستد دارند، حفظ شود.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران در آخرین ایستگاه مأموریت برجامی خود در بروکسل، بعد از مذاکراتی فشرده با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر

جانسون گفت، باید راجع به آنچه ‘سیم خاردار الکتریکی و موانع برق دار’ قوانین خارج از قلمروی آمریکا نامید، واقع بین بود. وی با این حال ابراز امیدواری کرد که این بِدان معنا نیست که نتوان در این زمینه کاری کرد.

** تأکید وزیر امور خارجه بلژیک بر لزوم اجرای کامل برجام

ظریف در ادامه سفر خود به بروکسل در نشستی یک ساعته با «دیدیه ریندزر» همتای بلژیکی خود در ساختمان وزارت امور خارجه این کشور دیدار و تصریح کرد که جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران انتظار دارد که منافع ملت کشور عزیزمان ایران از برجام تأمین شود.

چراغ سبز اروپا به ظریف جهت حفظ برجام

ریندرز نیز با اشاره به اهمیت برجام، لزوم بقا و اجرای آن به عنوان یک توافق جهانی را مورد تأکید قرارداد و افزود: اتحادیه اروپا در حال مشورت و بررسی راه های حفظ این توافق بدون حضور آمریکا است.

وزیر امور خارجه بلژیک همچنین در گفت وگو با ایرنا گفت: اتحادیه اروپا در حال جست و هوا راه هایی جهت حفاظت از شرکت های اروپایی فعال در کشور عزیزمان ایران در برابر تحریم های آمریکا است.

برآیند تحولات یادشده نشان می دهد که با خروج آمریکا از برجام، اروپا در استمرار حفظ برجام تردیدی ندارد. با این حال ارائه تضمین های مورد نیاز به کشور عزیزمان ایران ازجمله مواردی است که به گفته وزیر امور خارجه باید ‘منتظر ماند و دید عزم سیاسی که به وسیله طرف های باقیمانده برجام تاکنون ابرازشده می تواند به عمل تبدیل شود’

دونالد ترامپ مدیر جمهوری آمریکا سه شنبه گذشته (18 اردیبهشت) خروج دولتش را از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و 1+5 و بازگرداندن تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران را اعلام کرد.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بلافاصله در مخالفت با این اقدام ترامپ بر همکاری اتحادیه اروپا با کشور عزیزمان ایران در چارچوب توافق هسته ای تاکید کرد و سران انگلیس، فرانسه و آلمان نیز در بیانیه ای یکسان اعلام کردند که در برجام باقی خواهند ماند و به تعهدات دولتهای خود در آن پایبندند.

حسن روحانی مدیر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نیز دقایقی بعد از اعلام خروج آمریکا از برجام اعلام کرد که به وزارت امور خارجه دستور داده است ظرف چند هفته آینده با کشورهای اروپایی و روسیه و چین، مشورت و مذاکره کند و اگر منافع ملت کشور عزیزمان ایران تامین شود، در برجام خواهد ماند

وزارت امور خارجه بر همین اساس مشورت ها را جهت ادامه برجام بدون واشنگتن در دستور کار قرار داد و ظریف از شنبه گذشته ابتدا راهی چین و سپس روسیه شد و سپس وارد بروکسل مرکز اتحادیه اروپا شد. او در پکن و مسکو نیز در دیدار با همتایان خود راجع به ضرورت حفظ برجام بر اساس تضمین منافع کشور عزیزمان ایران تأکید کرده بود.

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | توافق | آمریکا | وزیر امور خارجه | وزارت امور خارجه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog